שיטות תיחקור ואיבחון ברפואה סינית

שיטות אבחון ברפואה סינית

הרפואה הסינית משתמשת בשיטות אבחון מיוחדות כדי לחקור ולהבין את שורש התלונה או הבעיה. מדובר על אבחון מקיף המבוסס על תשאול ,איסוף נתונים על המטופל ומטרתו לבנות עבור המטופל תוכנית  טיפול מיוחדת עבורו .

שיטות האבחון העיקריות הנמצאות בשימוש בקליניקה שלי הם:

אבחון בעזרת הציפורניים הרפואה הסינית טוענת שהכבד קשור לציפורניים,וניתן על-פי מצב הציפורניים לדעת מהו מצב הכבד.

אבחון בעזרת העיניים ניתן להתרשם ממצבו הנפשי של האדם על-פי האופן המבט שלו וגודל האישון, אדם הנמצא בחרדה אישוני העיניים יהיו מוגדלים, מבט מזוגג ללא ברק מצביע על עצבות וכן הלאה,,,,
בגלגל העין יש מפת האיברים

אבחון בעזרת מפת האוזן באוזן יש נקודות רפלקס או השתקפות של כל אברי הגוף, האוזן בצורתה מזכירה את הכליה, ומתפתחת באותו זמן עם הכלייה. ניתן לאבחן רגישות בנקודות הרפלקס באוזן ולהסיק על מצב בריאות האיברים, ובו בזמן ניתן לטפל דרך נקודות הרפלקס ולשפר את מצב המטופל. הטיפול נעשה בעזרת עיסוי נקודתי, דיקור או מדבקה.

אבחון בעזרת הלשון בלשון יש מיפוי של כל האיברים הפנימיים ,ניתן להבחין במצב האנרגיה של האיברים על פי סימנים המופיעים על הלשון.

אבחון בעזרת מישוש הדופק ניתן למשש את הדופק של -12 האיברים הפנימיים ולהסיק מסקנות לגבי מצב הכללי של המטופל.

אבחון בעזר מישוש ההרה -באזור הבטן  סביב לטבור יש אזורי רפלקס של כל האיברים , אזור הטבור קולט את כל הטראומות שאדם חווה במהלך חייו, בעזרת מישוש הבטן ניתן להבחין ברגישות של נקודות רפלקס הקשורות לאברים ולהסיק מסקנות לגבי מצב הבריאות.

אבחון בעזרת מפת לידה אישית סינית

האבחון מתבסס על תאריך לידה של המטופל, הנתונים המתקבלים מתייחסים למצב האנרגיה של המטופל ביום לידתו, ומה הם החולשות והחזקות שיש לקחת בחשבון בתכנון תוכנית טיפול המותאמת לו אישית.

לסיכום: גוף האדם מדבר אלינו בכל הרמות, תפקיד המטפל הוא להקשיב, להסתכל, להריח,לגעת לרכז את המידע ,לעשות אבחנה ולתכנן תוכנית טיפול עבור המטופל.